x
Model Arama
 • İsim : Melih Ekener
 • Yaş : 57
 • Ayakkabı No : 41
 • Saç Rengi : Kır
 • Göz Rengi : Siyah
 • Kilo : 80
 • Boy : 1'80
 • Cinsiyet : Erkek

  Melih Ekener 13 Haziran 1965 yılında  İstanbul 'da doğmuştur. Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, SAT-7 Türk Televizyon kanalının genel müdürü.

  Evli ve bir çocuk babası oyuncu lise yıllarında tiyatro oyunlarında rol almaya başladı, Kenter Tiyatrosu'nda profesyonel oyunculuğa başladı, daha sonra Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları'na katıldı. Vatani görevini Doğubeyazıt-Ağrı'da yaptı. Askerlik nedeniyle ara verdiği tiyatroya Ali Poyrazoğlu'nun ekibine katılarak geri döndü ve birçok oyunda görev aldı.

  Kamera ile tanışması TRT 2'nin kurulmasına denk geldi ve yine Ali Poyrazoğlu ile birlikte çeşitli gag komedi dizileri ile kamera karşısında görev aldı. TRT için yapılan Yarı Şaka Yarı Ciddi isimli komedi programıyla ilk kez televizyon ekranlarıyla buluştu. Televizyonu çok sevmesinden olacak bir süreliğine oyunculuğu bırakıp kamera arkasında creative-producerlık yaptı. Kanal 6, atv, Kanal D kanallarında Seç Bakalım, Parola, Kolaysa Sen de Gel, Dekolte gibi programların yapımcılığını yaptı. Sabah Gazetesi Çocuk Tiyatrosu’nu yazdı.

  Daha sonra Abuzer karakterini yaratıp radyolarla tanıştı.Best FM ve Radyo D’de çalıştı daha sonra iki yıllığına Amerika’ya gitti ve orada yaşadı. Ferdi Eğilmez’in Hababam Sınıfı’nı çekeceğini duyan Ekener, Amerika'yı terk edip Türkiye'ye döndü ve Bebe Ruhi karakteriyle Hababam Sınıfı'nda rol aldı. Hababam Sınıfı Merhaba, Hababam Sınıfı Askerde ve Hababam Sınıfı 3,5 filmlerinden sonra Maskeli Beşler de Zeki karakterini yarattı.En son olarak 'Münasebetsiz' isimli tiyatro oyununda oynamıştır. Şu an da ise Türkiye'deki ilk Hristiyan televizyon kanalı olan SAT-7 Türk'ün genel müdürüdür.

  ROL ALDIĞI TİYATRO OYUNLARI
  Başbelası
  Çapraz Aşklar
  Kaç Baba Kaç
  Bu Aşkta Bi'şey Var
  KOHELET (Ziya Meral)
  Münasebetsiz

  ROL ALDIĞI FİLMLER
  Bul Beni (Sinema Filmi) 2011
  Bir Gevrek, Bir Boyoz, İki de Kumru (Sinema Filmi) 2010
  Süper Ajan K9 (Sinema Filmi) 2008
  Maskeli Beşler: Kıbrıs (Sinema Filmi) 2008
  Maskeli Beşler: Irak (Sinema Filmi) 2006
  Mühim Olan Aşkımız (TV Filmi) 2005
  Maskeli Beşler: İntikam Peşinde (Sinema Filmi) 2005
  Horoz Sedat (TV Filmi) 2005
  Hababam Sınıfı 3,5 (Sinema Filmi) 2005
  Hababam Sınıfı Askerde (Sinema Filmi) 2004
  Hababam Sınıfı: Merhaba (Sinema Filmi) 2003

  ROL ALDIĞI DİZİ FİLMLER
  Papatyam 2009
  Yalancı Romantik 2008
  Adanalı 2008
  Yasak Elma 2007
  Daha Neler 2006
  Emret Komutanım 2005
  Vaka-i Zaptiye 2002
  İnsanlık Hali 1993